- Nigdy nie można przewidzieć z całkowitą pewnością, jaka będzie długość pobytu w szpitalu. Czas ten zależy przede wszystkim od stanu pacjenta, wyników badań, gojenia się ran pooperacyjnych, postępów leczenia itp.
- Każdy pacjent zostaje wypisany ze szpitala wyłącznie wtedy, kiedy leczenie zostało zakończone lub możliwe jest kontynuowanie leczenia w warunkach ambulatoryjnych (w domu pacjenta, ewentualne zastrzyki/ opatrunki może wykonywać personel POZ, do którego należy pacjent).
- O terminie zakończenia hospitalizacji decyduje lekarz oddziału, w którym przebywa pacjent.
- Na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej, pacjent może zostać wypisany na własne żądanie. W takiej sytuacji, lekarz informuje pacjenta o możliwych następstwach zaniechania dalszego leczenia szpitalnego.
- Wypis może nastąpić również w przypadku, kiedy pacjent w sposób rażący narusza porządek i zasady panujące w placówce, a nie zachodzi obawa, że zaprzestanie świadczeń może spowodować bezpośrednie niebezpieczeństwo dla jego życia lub zdrowia.
- W szpitalu znajduje się sklepik-bar, w którym można zakupić napoje, przekąski, gorące posiłki oraz podstawowe artykuły higieniczne.
- Na terenie szpitala są również automaty, w których zakupić można napoje i przekąski
- Darmowy Internet dla pacjentów
Pacjent może uzyskać dostęp do sieci rozległej (Internetu) z wykorzystaniem własnego
urządzenia wyposażonego w kartę sieci bezprzewodowej.
Dostęp jest możliwy w holu na parterze, w budynku głównym Szpitala.
Logowanie do sieci bezprzewodowej odbywa się poprzez podanie hasła zabezpieczającego. Hasło to można uzyskać w punkcie informacyjnym.
Przed połączeniem z darmową siecią WiFi należy zapoznać się z Regulaminem korzystania z punktu dostępu do Internetu – Hot Spot.
Pacjenci przebywający w szpitalu, mają możliwość korzystania z opieki duszpasterskiej i realizacji potrzeb religijnych zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Indywidualną posługę duszpasterską sprawuje w szpitalu kapelan
ks. dr Stanisław Ożóg wyznania rzymskokatolickiego.
Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej współpracuje z następującymi kościołami/związkami wyznaniowymi:
- Kościół Rzymsko – Katolicki : Ks. dr Stanisław Ożóg
- Kościół Zielonoświątkowy RP – Zbór Antiochia: Prezbiter Edward Pawłowski, Diakon Ireneusz Bliski, Diakon Stanisław Matlak
- Kościół Zielonoświątkowy RP: Pastor Bartłomiej Tomczyński
- Muzułmańskie Centrum Kulturalno – Oświatowe: Dr n. med. Karim Ahmad
- Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu Mała Synagoga
Informacje dla pacjentów, dotyczące sposobu kontaktu z duchownymi poszczególnych wyznań, znajdują się w oddziałach.
Na terenie szpitala znajdują się dwie kaplice:
-
Kaplica 1: Budynek Główny – piwnica. Dostępna jest dla pacjentów przez całą dobę. Msza Św. odprawiana jest w sobotę o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 11.00.
-
Kaplica 2: Budynek Chirurgii – I piętro. Dostępna jest dla pacjentów przez całą dobę. Msza Św. odprawiana jest w piątek o godz. o 18.00 i w niedzielę godz. o 10.00.