• 20 WRZ 16

W poniedziałek, 19 września br. w Gminnym Centrum Kultury odbyła się Uroczysta Gala wręczenia tytułów
    „Zasłużony dla Gminy Trzebnica”oraz „Honorowy Obywatel Trzebnicy”.
    Gospodarz uroczystości Burmistrz Marek Długozima przywitał licznie przybyłych gości cytując przy tym słowa poety:

„Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa”.

/Wacław Potocki/

1. dtr-kzg-197.jpeg

Na zdjęciu zaczynając od lewej – Burmistrz Marek Długozima, Profesor Jerzy Jabłecki, żona dr n. med. Adama Chełmońskiego, Pani Hanna Chełmońska, dr n. med. Ahmed Elsaftawy, dr n. med. Janusz Kaczmarzyk, lek. med. Leszek Kaczmarzyk, dr n. med. Leszek Kaczmarzyk, lek. med. Paweł Orzechowski, lek.med. Maciej Paruzel, dr Marcin Syrko, mgr Aneta Arendarska-Maj oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz. Źródło: Gmina Trzebnica

To właśnie na wniosek Burmistrza Marka Długozimy, Rada Miejska w Trzebnicy przyznała wyróżnienia dla niezwykłych ludzi.

Jest nam niezmiernie miło, że do zaszczytnego grona Honorowych i Zasłużonych Obywateli Gminy Trzebnica dołączyły kolejne wybitne osobowości      z naszego Szpitala. Burmistrz  wystąpił do Rady Miejskiej z wnioskiem o nadanie tytułów Zasłużony dla Gminy Trzebnica oraz Honorowy Obywatel Trzebnicy.  Jak powiedział – W każdej epoce są jednostki wybitne, które realizują założone cele. Tytuły Zasłużonego dla Gminy Trzebnica oraz Honorowy Obywatel Trzebnicy są dowodem uznania dla takich ludzi, którzy mają trwały i niepowtarzalny wkład w historię, rozwój, znaczenie i sławę naszego miasta.

Te niezwykłe osobowości tworzą wybitnej klasy zespół lekarzy specjalistów, których osiągnięcia są doceniane przez środowisko medyczne nie tylko    w kraju, ale i za granicą. To oni swoimi osiągnięciami rozsławiają Trzebnicę, jesteśmy jednym z trzech najlepszych ośrodków w Europie, oraz piątym na świecie.

Statuetką Zasłużonego dla Gminy  Trzebnica wraz z aktem nadania tytułu i legitymacją z rąk Burmistrza Marka Długozimy i Przewodniczącego Rady Miejskiej Mateusza Stanisza zostali uhonorowani:
    Prof. dr hab. n. med Jerzy Jabłecki, dr n. med. Adam Chełmoński, dr n. med. Adam Domanasiewicz, dr n. med. Ahmed Elsaftawy, dr n. med. Janusz Kaczmarzyk, lek. med. Leszek Kaczmarzyk, lek. med. Paweł Orzechowski, lek. med. Maciej Paruzel, dr  Marcin Syrko, mgr Aneta Arendarska-Maj.

Tytuł Zasłużonego dla Gminy Trzebnica otrzymała również siostra Teodozja Teresa Winnicka, która przypomniała, że pierwsza operacja odbyła się       w murach klasztornych.

W tym dniu pośmiertnie nadano tytuł Zasłużonego dla Gminy Trzebnica dr Piotrowi Mozalewskiemu, który brał również udział w pierwszej w Polsce       i trzeciej w Europie operacji przyszycia ręki przeprowadzonej w 1971 roku oraz za pracę w trzebnickim szpitalu, podczas której przeprowadził liczne, udane operacje przyszycia kończyn dolnych i górnych.

Zespół trzebnickich chirurgów otrzymał jeszcze jedną statuetkę- tym razem dla wszystkich chirurgów. Podziękowanie za ten piękny gest na ręce Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej złożył Prof. dr hab. Jerzy Jabłecki, który powiedział, że  O osiągnięciach chirurgów już dużo zostało powiedziane. To jest wkład wielopokoleniowy. Wśród nas jest dr Janusz Kaczmarzyk, uczestnik pierwszej udanej operacji w Trzebnicy. Nie ma jednak wielu innych osób, wśród nich prof. Ryszarda Kocięby, dra Piotra Mozalewskiego czy siostry Hilgi Brzoski. Dziś spożywamy owoce ich pracy!

Pamiętamy, że  w 2009 roku Burmistrz Marek Długozima również zawnioskował  o nadanie tytułu Zasłużonego dla Gminy Trzebnica dla śp. prof. Ryszarda Kocięby oraz dla siostry Hilgi Brzoski.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Statuetkę z rąk Burmistrza Marka Długozimy odbiera Prof. dr hab. Jerzy Jabłecki         Źródło: Gmina Trzebnica

Statuetkę z rąk Burmistrza odbiera siostra Teodozja Teresa Winnicka Źródło: Gmina Trzebnica

20161103_110438

Statuetka dla Zespołu Chirurgów