• 16 WRZ 16

W trzebnickim szpitalu wyposażenie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii powiększyło się o profesjonalny sprzęt medyczny.
    Na Oddział Ginekologiczno-Położniczy został zakupiony aparat do badań ultrasonograficznych (USG) VOLUSON P6, który jest aparatem o nowoczesnej konstrukcji i ergonomii z wewnętrznym systemem archiwizacji danych. Urządzenie to pozwala na przeprowadzenie badań ginekologicznych i położniczych na najwyższym poziomie jest w stanie stwierdzić lub wykluczyć występujące u płodu zaburzenia w okresie jego wczesnego rozwoju.
    Natomiast Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wzbogacił się o przenośny aparat USG eZono 3000 oraz aparat do znieczuleń Wato Ex-65.
    Aparat USG eZono 3000 jest aparatem przenośnym z panelem dotykowym, umożliwiającym zamontowanie go na wózku jezdnym. Zaprojektowany do zastosowań w anestezjologii i intensywnej terapii oraz nagłych wypadkach.
    Aparat do znieczulania WATO EX-65 to nowoczesny i wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji sprzęt medyczny, który służy do znieczulania dla pacjentów w każdym wieku od noworodków po dorosłych.

aparat usg